loading

Szkło to materiał konstrukcyjny wykorzystywany w architekturze i aranżacji wnętrz od wieków. Zabudowy szklane doskonale sprawdzają się zarówno we wnętrzach użytkowych, jak i przestrzeniach mieszkalnych. Są eleganckie, estetyczne i funkcjonalne. Ale czy sprawdzą się w Twoim domu? Najprawdopodobniej tak, ponieważ szkło bardzo dobrze komponuje się tak w nowoczesnych wnętrzach, jak i wnętrzach klasycznych.

Witryny szklane na zamówienie

Witryny szklane kojarzone są głównie z przestrzenią wystawienniczą oraz zastosowaniami handlowymi. Bardzo często możemy je również spotkać w siedzibach firm, gdzie służą do ekspozycji osiągnięć przedsiębiorstwa. Kolekcjonerzy ceramiki, modeli oraz innych przedmiotów od lat z sukcesami wykorzystują ich właściwości do kreowania przestrzeni dla swoich kolekcji. Nie musimy być jednak zapalonymi kolekcjonerami, żeby docenić walory przeszkleń w swoim domu. Szkło zabezpiecza przechowywane przedmioty przed kurzem i wilgocią, jednocześnie nie zamykając przestrzeni w sposób, w jaki robią to pełne fronty meblowe. Dzięki temu szklane witryn nadają pomieszczeniom swoistej lekkości i podkreślają ich elegancję, jednocześnie pozwalając na bezpieczną ekspozycję ulubionych bibelotów czy pamiątek z podróży.

Blaty szklane

Zastanawiając się nad możliwościami, jakie daje nam zabudowa szklana na wymiar nie możemy nie wspomnieć o blatach szklanych. Ze względu na swoje właściwości użytkowe blaty szklane znajdują zastosowanie praktycznie w każdym miejscu w domu. Blat szklany to:

  • funkcjonalny blat kuchenny,
  • elegancki blat łazienkowy,
  • klasyczny blat do ławy kawowej czy stołu jadalnianego,
  • oryginalny blat biurowy do gabinetu czy pokoju nastolatka,
  • doskonałe wykończenie dla nowoczesnej toaletki.

Szkło jest tworzywem nienasiąkliwym. Jest również odporne na uporczywe zabrudzenia i barwniki spożywcze, dzięki czemu doskonale sprawdza się nawet w najbardziej wymagających zastosowaniach, czego dowodzi częste wybieranie szkła jako materiału wykończeniowego na blaty łazienkowe do wielkopowierzchniowych galerii handlowych.

Szklane panele ścienne – lacobel nie tylko do kuchni

Zabudowa szklana to także panele ścienne do kuchni, takie jak lacobel. Lacobel sprawdzi się także w łazience oraz wszystkich innych miejscach, w których zależy nam na łatwym do utrzymania w czystości wykończeniu ściany. Panele ścienne nie wyczerpują jednak możliwości, jakie daje nam szkło w kontekście zabudowy przestrzeni. Ze szkła możemy wykonać przepierzenia, ściany działowe, zabudowy loftowe i wiele innych.