loading

Usługi szklarskie wielu osobom wciąż kojarzą się jedynie z naprawami wybitych szyb lub mebli ze szklanymi elementami. Zakres działalności nowoczesnych zakładów szklarskich jest jednak znacznie szerszy. Szklarze oferują bowiem wiele zróżnicowanych usług obejmujących zarówno profesjonalną obróbkę szkła, jak i również wytwarzanie różnorodnych szklanych gotowych produktów. Jakie dokładnie prace zlecić można szklarzowi? Odpowiadamy.

Profesjonalna obróbka szkła

Szkło jest tworzywem bardzo delikatnym i kruchym, a w trakcie jego obrabiania mogą pojawiać się pęknięcia, zarysowania i inne uszkodzenia, które dyskwalifikują dany produkt. Cięcie, szlifowanie, wygładzanie krawędzi czy wykonywanie otworów to czynności niezwykle trudne, wymagające precyzji i dokładności. Jak wspomnieliśmy, usługi szklarskie obejmują przede wszystkim różnego rodzaju czynności z zakresu obróbki szkła.

Szklarz, bazując na swoim doświadczeniu i umiejętnościach, dysponując specjalistycznymi narzędziami, sprawnie nada kruszcowy pożądany kształt i wykończy szklane krawędzie tak, by pozostały gładkie, bez ostrych detali. Tak przygotowane szkło gotowe jest do montażu lub dalszej obróbki, np. barwienia na dany kolor czy dekorowania poprzez naniesienie nadruku na jego powierzchnię.

Produkcja szklanych elementów

Szkło uznawane jest przez architektów za jeden z najwdzięczniejszych materiałów, dlatego nowoczesne zakłady posiadają w swojej ofercie również różnorodne usługi szklarskie z zakresu wytwarzania szklanych elementów. Znajdują one zastosowanie najczęściej w wykańczaniu i wyposażaniu wnętrz nie tylko domów i mieszkań, ale także przestrzeni użytkowych. Mogą pełnić tu zarówno funkcję dekoracyjną, jak i również typowo praktyczną. 

Wśród produkowanych w zakładach szklarskich wyrobów, znaleźć można m.in.:

Usługi szklarskie obejmują także przygotowywanie i montaż elementów do łazienek i kuchni oraz innych pomieszczeń. Doświadczony szklarz pomoże wykreować nawet najbardziej nietuzinkowe aranżacje, tworząc na zamówienie np. kabinę prysznicową, szklany blat, lustro o dowolnym wymiarze i kształcie czy też loftowe przeszklenia.

Jak widać, działające obecnie zakłady szklarskie posiadają naprawdę bogatą ofertę dla swoich klientów. Odpowiednie maszyny i specjalistyczne narzędzia, pozwalają szklarzom na wytwarzanie produktów dostosowanych pod wszelkimi względami do indywidualnych oczekiwań i potrzeb klienta. Dzięki temu otrzymuje on wysokiej jakości wyrób, wolny od jakichkolwiek ograniczeń, a służący z powodzeniem trwałością, wytrzymałością i estetyką przez długie lata.