loading
Filozofia feng shui polega na zaaranżowaniu przestrzeni w taki sposób, aby zapewnić swobodny przepływ energii, co ma wpłynąć na lepsze samopoczucie domowników. Według ekspertów od feng shui jednym z ważnych elementów dekoracji wnętrz, są lustra, które potrafią odbić złą energię i odesłać ją do miejsca, z którego przybyła. Według feng shui uważa się także, że właściwie używane lustra mogą przyciągać dobrą energię. Zobaczmy, jakie lustra najlepiej sprawdzają się we wnętrzach feng shui i gdzie najlepiej je umieścić.

Lustra w feng shui – gdzie powinny się znaleźć, a gdzie lepiej ich unikać?

Według filozofii feng shui lustra w domu są dobrym pomysłem, jednak nie w każdym pomieszczeniu i nie w dowolnym ułożeniu. Zobaczmy, w jakich miejscach i jakie lustra najlepiej montować, chcąc utrzymać aranżację zgodnie z filozofią feng shui.

Lustro przy głównym wejściu

W wielu domach zaraz po wejściu można napotkać lustro. Wg feng shui jest to dobra aranżacja, ponieważ taki dodatek przy głównych drzwiach może wprowadzić więcej światła do często ciemnego korytarza. I choć feng shui pozwala na zastosowanie luster w pobliżu głównych drzwi, to jednak powinny one być zamontowane w taki sposób, aby nie znajdowały się naprzeciwko drzwi, gdyż takie ustawienie może zaburzać dobrą energię. Feng shui odradza również umieszczanie lustra skierowanego w stronę schodów, ponieważ jest to lokalizacja, która może powodować rozpad dobrej energii i potęgować uczucie niepokoju.

Duże lustra w domu

Duże lustro w korytarzu może przyczynić się do rozjaśnienia wnętrza i wpłynie na optyczne powiększenie pomieszczenia. Według feng shui nie powinno się jednak ustawiać dwóch luster naprzeciwko siebie w taki sposób, aby odbijały się od siebie. Takie umiejscowienie może powodować chaotyczne odbijanie energii, przez co może dojść do zaburzenia harmonii w domu.

Co mówi feng shui o lustrach w salonie?

W salonie zaleca się wieszać lustra dość wysoko na ścianie, w pobliżu ładnych przedmiotów, których odbicie może powodować zwiększenie pozytywnej energii. Feng shui pozwala też na rozwieszenie kilku luster na ścianach jako imitację obrazów. Lustra w salonie wg feng shui to dobry pomysł, jeżeli zostaną umieszczone mądrze. Odpowiednia aranżacja może wpłynąć na wzrost harmonii i zapewnić dobrą energię w całym domu.

Lustra łazienkowe w feng shui

Lustro w łazience to must have każdego mieszkania, jednak tworząc aranżację, trzeba pamiętać, aby lustro łazienkowe nie odbijało drzwi do łazienki. Dlaczego? Wg feng shui taka aranżacja może spowodować, że bogactwo spłynie wraz z wodą.

Lustro w sypialni

Jeżeli decydujesz się na umieszczenie lustra w sypialni, nie powinno ono odbijać Twojego łóżka. Wielu specjalistów od feng shui właściwie odradza wieszanie lustra w sypialni, ponieważ oglądanie swojego odbicia przed snem może zaburzać proces wyciszenia i niekorzystnie wpływać na jakość snu.

O czym jeszcze pamiętać?

Filozofia feng shui odradza umieszczanie luster nie tylko naprzeciwko drzwi, ale też okien. Eksperci uważają, że takie rozstawienie może zakłócić przepływ dobrej energii.