loading
Lustro stanowi nieodłączny element wyposażenia każdej łazienki. Niestety panująca w łazience podwyższona wilgotność powietrza nie sprzyja powłoce lustrzanej, na której pod wpływem wilgoci mogą wykwitać nieestetyczne ciemne plamy. Żeby tego uniknąć do łazienki należy wybierać wyłącznie lustra łazienkowe charakteryzujące się zwiększoną odpornością na wilgoć. Takie lustra pozostają funkcjonalne i ładne przez bardzo długi czas użytkowania, a możliwość ich wykonania na zamówienie pozwala na realizację nawet najbardziej oryginalnej wizji aranżacji przestrzeni.  

Lustra do łazienki na zamówienie

  Każdy dobry warsztat szklarski oferuje swoim klientom lustra łazienkowe, zdecydowana większość z nich ma w swojej ofercie lustra do łazienki na zamówienie. Lustra do łazienki na zamówienie są dostępne w pełnej gamie kształtów i rozmiarów, co pozwala na ich bezkompromisowe przygotowanie zgodnie z projektem, niezależnie od tego czy mają to być lustra prostokątne, kwadratowe, owalne, okrągłe czy trójkątne. Ogranicza nas w tym aspekcie wyłącznie wyobraźnia oraz wyposażenie danego warsztatu. Jeśli jednak trafimy do w pełni wyposażonego warsztatu szklarskiego kształt zamawianego lustra łazienkowego nie będzie miał najmniejszego znaczenia – szklarz bez problemu przytnie dla nas lustro na dowolny wymiar.  

Sposoby wykończenia krawędzi

  W przestrzeniach łazienkowych oraz rzadziej sięgamy po ramy do luster, dlatego tak ważne jest odpowiednie wykończenie krawędzi lustra. To ono stanowi ramę dla naszego lustra, a jednocześnie zabezpiecza powłokę lustrzaną na krawędziach przed odpryskiwaniem. Odpowiednio wykończone lustro do łazienki nie tylko świetnie się prezentuje, ale jest również bezpieczne w dotyku – wykończona krawędź nie jest ostra, w związku z czym nie ma obaw o zacięcie się np. podczas montażu lustra na ścianie. Jakie są sposoby na wykończenie krawędzi lustra?   Warsztaty oferujące lustra do łazienki na zamówienie najczęściej stosują jedno z dwóch możliwych form wykończenia – szlif lub faza – często pozostawiając wybór klientowi. Szlif to najbardziej klasyczna metoda wykończenia krawędzi lustra. Szlif maszynowy stosuje się w przypadku luster wieszanych bez ram, a także luster mocowanych w dylatacjach pomiędzy płytkami. Metoda polega na wygładzeniu ostrej krawędzi lustra w miejscu jego cięcia poprzez zebranie ostatniego milimetra szkła. Faza to także metoda wykończenia bazująca na szlifowaniu, jednak w tym przypadku stosuje się szlif o dużej szerokości – od 0,3 cm do 3,5 cm. Faza pozwala uzyskać na krawędziach formę ramy z samego lustra.  

Lustra łazienkowe – czy rozmiar ma znaczenie?

  Lustro pozwala optycznie powiększyć przestrzeń – im jest ono większe, tym większa jest iluzja optyczna. Nie oznacza to jednak, że duże lustra są zarezerwowane wyłącznie do niewielkich łazienek. W dużych łazienkach komponują się równie dobrze, w szczególności zawieszone na dłuższej ścianie pomieszczenia, dzięki czemu nawet bardzo wąska i długa łazienka sprawia wrażenie szerszej i bardziej proporcjonalnej.