loading
Małe łazienki wymagają specyficznych umiejętności aranżacji wnętrza, aby były eleganckie i sprawiały wrażenie przestronnych. Ze względu na niewielkie wymiary w łazienkach w blokach i w mniejszych mieszkaniach często stawia się na kabiny prysznicowe. Zobaczmy, jaką kabinę prysznicową najlepiej wybrać do małej łazienki.

Kabina prysznicowa do małej łazienki – na co zwrócić uwagę?

Kabina prysznicowa w łazience pełni bardzo ważną funkcję, dlatego warto wybierać produkty od sprawdzonych producentów, którzy zapewniają wysoką jakość urządzeń.

Materiał

Jaka kabina prysznicowa do małej łazienkiNa rynku znajdziemy kabiny prysznicowe wykonane z różnego rodzaju materiałów, jednak to szklane kabiny sprawdzają się najlepiej i najczęściej wybierane są przez osoby, którym zależy na jakości i funkcjonalności. Kabiny prysznicowe ze szkła hartowanego wyróżniają się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz gwałtowne zmiany temperatur. Co więcej, szkło to materiał, który łatwo utrzymać w czystości, co sprawia, że pielęgnacja takiej kabiny jest bezproblemowa. Warto wspomnieć również o tym, że szkło to materiał, który świetnie dopasuje się do dowolnej aranżacji. Niezależnie od tego, w jakim kolorze i w jakim stylu utrzymana jest Twoja łazienka, kabina ze szkła z pewnością ładnie skomponuje się z pozostałymi elementami wyposażenia.

Kształt kabiny prysznicowej

Urządzenie małej łazienki wymaga zmysłu aranżacyjnego. Kabina prysznicowa powinna zostać dobrana w taki sposób, aby nie przytłaczała wnętrza, ale jednocześnie spełniała swoją funkcję. Wybierając kabinę prysznicową na wymiar, można uzyskać oryginalny kształt i wymiary, które będą dopasowane indywidualnie do danej łazienki.

Kabiny prysznicowe kwadratowe

Kabina prysznicowa kwadratowa charakteryzuje się prostą konstrukcją, a jej kształt pozwala na optymalne wykorzystanie mniejszej przestrzeni. Kabina prysznicowa kwadratowa świetnie sprawdzi się w małej łazience, trzeba tylko dobrać odpowiednie wymiary, które pozwolą na komfortowe korzystanie z prysznica i całej łazienki. Taka kabina jest uniwersalna i bez problemu można ją zamontować zarówno w narożniku, jak i jako kabinę wolnostojącą.

Kabiny prysznicowe półokrągłe

Kabiny prysznicowe półokrągłe oferują zaokrąglone, eleganckie linie, które świetnie pasują do stylowej łazienki w stylu glamour. Łukowate drzwi i ściany sprawiają, że przestrzeń wewnątrz kabiny jest bardziej przestronna, co może zwiększać komfort kąpieli. Stawiając na kabiny półokrągłe, warto zdecydować się na te wykonane ze szkła i robione na wymiar. Standardowe rozmiary półokrągłych kabin mogą nie pasować do małej łazienki, w której ważna jest oszczędność przestrzeni.

Urządzanie małej łazienki – jaka kabina prysznicowa będzie najlepsza?

W małej łazience wcale nie musi być ciasno. Montaż kabiny prysznicowej w takich wnętrzach to częsta decyzja właśnie ze względu na możliwość oszczędności przestrzeni. Wybierając szklaną kabinę prysznicową na wymiar, można dopasować ją do indywidualnych wymagań i oczekiwań, tworząc łazienkę, która, pomimo niewielkich rozmiarów, będzie całkiem przestronna i komfortowa.