loading
Lustra to elementy dekoracji wnętrz, które potrafią rozjaśnić pomieszczenie i optycznie je powiększyć. Trudno jest wyobrazić sobie dom lub mieszkanie, w którym nie byłoby luster. Zwierciadła montujemy chętnie w różnych pomieszczeniach, takich jak salon, łazienka, przedpokój czy sypialnia. Zobaczmy, jak wybrać lustro do konkretnego wnętrza.

Jakie lustro do przedpokoju?

Przedpokój to pomieszczenie, które smutno będzie wyglądać bez lustra. W tym miejscu najczęściej sprawdzamy swoje odbicie przed wyjściem z domu oraz po powrocie z pracy czy spaceru. W przedpokoju warto zamontować lustro, które podkreśli elegancję wnętrza, ale jednocześnie stanie się ozdobą całości. W większych domowych korytarzach sprawdzają się wąskie, długie lustra prawie na całą wysokość ściany. W mniejszych przedpokojach można pomyśleć o szerszym lustrze nad szafką na buty lub konsolą czy lustrach umieszczonych na frontach ścian. Chcąc optycznie powiększyć przestrzeń, dobrą opcją będzie zawieszenie luster o różnej wielkości na przeciwległych ścianach. W przedpokojach swoją rolę spełnią zarówno lustra o standardowych wymiarach, jak i robione na zamówienie lustra na wymiar.

Jakie lustro do salonu?

W salonie można, ale nie trzeba montować luster. Jeżeli taki dodatek może podkreślić styl pomieszczenia, warto jednak na niego postawić. Lustra sprawdzą się szczególnie w mniejszych salonach, do których wpada niewielka ilość światła naturalnego, przez co pomieszczenia mogą wydawać się ciemne. W takim przypadku dodatkowy element lustrzany może rozjaśnić i nieco powiększyć wnętrze. Nowoczesnym trendem w domowych salonach są lustra na wymiar montowane na ścianach niczym obrazy.

Gdzie umieścić lustro w sypialni?

Tradycyjne trendy rekomendują ustawianie lustra w sypialni nad toaletką. W dzisiejszych czasach toaletki nie są już tak modne, dlatego częściej spotyka się lustra na drzwiach szafy garderobianej lub na ścianie. Do sypialni najlepiej sprawdzą się większe lustra, ponieważ domowa sypialnia to pomieszczenie, w którym najczęściej przymierza się różne kreacje, co oznacza, że potrzebne jest szersze odbicie.

Lustra łazienkowe

Nie można zapomnieć też o lustrze do łazienki. Domowa łazienka to miejsce, w którym dokonuje się zabiegów pielęgnacyjnych, które często wymagają odbicia lustrzanego, aby były przeprowadzone prawidłowo. Lustro w łazience najczęściej montowane jest nad umywalką, a jego wielkość powinna obejmować przynajmniej twarz i tors. Lustra łazienkowe mogą mieć różny kształt, od okrągłego, po owalny, kwadratowy czy też unikalny. Ważne, aby dobrać lustro wraz z obramowaniem w taki sposób, aby tworzyło spójną całość z resztą wyposażenia.

Lustra ze szprosami idealne do wnętrz loftowych

Do pomieszczeń w stylu loftowym świetnie pasują lustra ze szprosami, czyli listwami, które przecinają taflę, imitując podział okna. Takie elementy pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale stanowią przede wszystkim ciekawy element dekoracyjny, który dopełnia całości wystroju.