loading

Przestrzeń prysznica można wydzielić na wiele sposobów. W ostatnich latach na popularności znacznie zyskały drzwi prysznicowe, które są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych, gotowych kabin. Swoje zastosowanie znajdują w szczególności w przypadku wnękowych kabin prysznicowych. Drzwi do kabiny prysznicowej pełnią przede wszystkim rolę praktyczną. Skutecznie chronią wnętrze łazienki przed wodą – zapewniają pożądaną szczelność, komfort codziennego użytkowania i wygodę. Z powodzeniem radzą sobie również w pełnieniu funkcji dekoracyjnej. Odpowiednio dopasowane drzwi do kabiny prysznicowej mogą skutecznie odmienić wnętrze łazienki i nadać jej nowego charakteru. drzwi kabiny prysznicowej

Wiele osób zastanawia się, gdzie kupić drzwi do kabiny prysznicowej. Zanim jednak znajdziemy odpowiednie miejsce na zakup, warto zapoznać się z dostępnymi rodzajami drzwi prysznicowych. W zależności nie tylko od indywidualnych preferencji, lecz głównie od uwarunkowań przestrzennych, można zdecydować się na drzwi do kabiny prysznicowej:

  • przesuwne – doskonale nadają się do łazienek małych, bowiem nie wymagają użytkowania dodatkowego miejsca przed kabiną,; tego typu rozwiązania dostępne są w dwóch wariantach – jednoskrzydłowym (przesuwanym w jedną stronę) lub dwuskrzydłowym (rozsuwane ze środka na boki),
  • uchylne – sprawdzą się w przypadku nieco większych pomieszczeń, bowiem mechanizm ich działania opiera się na otwieraniu na zewnątrz kabiny, dlatego też trzeba mieć sporo miejsca wokół niej, by móc swobodnie się poruszać,
  • harmonijkowe – jak ich nazwa wskazuje, tego typu drzwi prysznicowe składają się jak harmonijka; dostępne są w wersji prawostronnej lub lewostronnej.

Znajomość poszczególnych rodzajów drzwi prysznicowych może znacznie skrócić proces podejmowania decyzji w wybranym sklepie. Zatem, gdzie kupić drzwi do kabiny prysznicowej? 

Sklepowe półki oferują zainteresowanym mnóstwo gotowych rozwiązań. Dla niektórych osób jest to znaczne ułatwienie wyboru, jednak gotowe drzwi prysznicowe mogą być pewnego rodzaju ograniczeniem. W powszechnie dostępnych sklepach budowalnych drzwi prysznicowe to określone projekty, które występują w wielu standardowych rozmiarach, takich jak między innymi 80, 90, 100, 110 czy 120 cm. Co jednak w przypadku kiedy nie możemy znaleźć produktu zaspokajającego wszystkie potrzeby lub mamy do czynienia z niestandardowymi wymiarami kabiny prysznicowej? Gdzie wówczas kupić drzwi do kabiny prysznicowej? 

Niestandardowe oczekiwania lub powierzchnie wymagają nietypowego podejścia. W takich przypadkach warto, zdecydować się na drzwi prysznicowe na zamówienie. To doskonałe rozwiązanie, które umożliwia ich dokładne dopasowanie do praktycznie każdej łazienki. Drzwi prysznicowe na zamówienie to gwarancja pełnej funkcjonalności, bezpieczeństwa i estetyki. To również sposób na pełne dopasowanie do indywidualnych preferencji, bez zbędnych ograniczeń i gotowych projektów.

Klientów poszukujących drzwi prysznicowych na zamówienie i nie tylko, zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą producenta VETRO. Jeżeli szukają Państwo doświadczonego, zaufanego i sprawdzonego dostawcy szklanych rozwiązań – zapraszamy do skontaktowania się z nami w celu umówienia dogodnego terminu i warunków współpracy.