loading

Zabudowy ze szkła na wymiar kojarzone są z dużym wydatkiem, jak z resztą każda forma zabudowy meblowej wykonywana na specjalne zamówienie. Praktyka pokazuje jednak, że wykonanie witryny szklanej na zamówienie wcale nie musi być drogie. Jeśli nie mamy potrzeby zlecać wykonania witryny szklanej ze szkła pancernego z odpowiednim systemem zabezpieczeń – jak witryny dla muzeów czy niektórych przeznaczeń kolekcjonerskich – szybko zorientujemy się, że wykonanie witryny zgodnie z naszym projektem to koszt niewiele odbiegający do zakupu dobrej jakości szafki o podobnych gabarytach.

 

Odpowiednio zaprojektowana i dobrze wykonana witryna szklana to przede wszystkim dekoracja podnosząca estetykę przestrzeni. W zależności od naszych preferencji taka szafka może być w całości wykonana ze szkła lub powstać z połączenia szkła i metalu. Częstym dodatkiem do witryn szklanych są również płyty meblowe, dzięki którym uzyskujemy zabudowane szafki. Witrynę możemy oświetlić wykorzystując do tego technologię LED, wbudowane halogeny, a nawet niewielkie wiszące lampki, które dodają całości konstrukcji oryginalności i niebanalnego charakteru.

Blaty szklane – doskonałe dopełnienie zabudowy ze szkła na wymiar

W przestrzeni, w której znalazła się już witryna ze szkła lub inna szafka z przeszkleniami warto zadbać o elementy korespondujące. Mogą to być przeszklenia w pozostałej zabudowie meblowej – szklane drzwi lub półki – albo blaty szklane. Ze względu na doskonałe właściwości szkła jako materiału wykończeniowego blaty szklane bardzo często znajdują zastosowanie w kuchniach i łazienkach – wszędzie tam, gdzie blat jest szczególnie narażony na wilgoć i uporczywe zanieczyszczenia. Warto jednak pamiętać o tym, że szklane blaty równie dobrze sprawdzają się w innych pomieszczeniach, tak w naszym domu, jak i przestrzeniach biurowych. A gdzie dokładnie? Szkło to doskonały materiał na blaty do stołów, stoliczków oraz szafek RTV. Szklany blat bardzo dobrze sprawdza się również w roli nowoczesnego biurka, w szczególności jeśli zostanie osadzony na minimalistycznym stelażu ze stali. Ale to jeszcze nie wszystko! Jako że szkło charakteryzuje się wysoką odpornością chemiczną i fizyczną, szklane blaty bardzo dobrze sprawdzają się również w kontakcie z różnego typu kosmetykami. To sprawia, że są coraz chętniej wybierane jako wykończenie dla domowych toaletek oraz zabudowy meblowej w salonach fryzjerskich i kosmetycznych. Uzupełnieniem dla szklanych blatów są lustra na wymiar, które możemy zamówić w dowolnym rozmiarze i kształcie.