loading

Szklane drzwi uchylane przesuwane to rozwiązanie, którego standardowo nie poleca się do domów czy mieszkań. Są to drzwi przeznaczone przede wszystkim do przestrzeni biurowych, a także wszelkiego rodzaju lokali usługowych i usługowo-handlowych zlokalizowanych na pasażach w wielkopowierzchniowych galerach handlowych. Ich podstawowym atutem jest doskonała prezencja, dzięki której drzwi automatycznie stają się najlepszą wizytówką Twojego biznesu. Te same drzwi w nieco zmodyfikowanej postaci mogą służyć do zamykania przestrzeni wnękowej – aneksu kuchennego, pomieszczenia socjalnego dla pracowników, domowej garderoby czy szafki łazienkowej. Drzwi szklane doskonale komponują się z panelami ściennymi lacobel, które możemy wykorzystać do aranżacji holu, sali konferencyjnej, przestrzeni sanitarnych i wielu innych.

Lacobel – szkło hartowane nie tylko do kuchni

W przestrzeni użyteczności publicznej, podobnie jak w przestrzeniach biurowych i komercyjnych coraz częściej i coraz chętniej sięga się po szklane panele ścienne. Czemu lacobel zawdzięcza tak dużą popularność?

Początkowo panlele ścienne ze szkła były oferowane wyłącznie z myślą o wykończeniu zabudowy kuchennej i łazienkowej, z czasem okazały się rozwiązaniem niezwykle uniwersalnym i wszechstronnym. Panele ścienne lacobel charakteryzują się wysoką estetyką, która idzie w parze z trwałością i podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, co lacobel zawdzięcza wykonaniu z wysokogatunkowego szkła hartowanego o doskonałych parametrach użytkowych. Ich bezsprzecznym atutem jest walor dekoracyjny, który dzięki podwyższonej trwałości paneli oraz łatwości utrzymania w czystości zostaje zachowany przez długi czas użytkowania, także w przestrzeniach o wysokim natężeniu ruchu. Warto również pamiętać o tym, że na panel ścienny możemy nałożyć dowolną grafikę. To samo dotyczy szklanych drzwi.

Lacobel a lustra na wymiar

W odróżnieniu do luster panele ścienne nie wpływają na optykę pomieszczenia. Ich głównym zadaniem jest poprawa jego estetyki, przy jednoczesnym zapewnieniu systemu ściennego, który jest maksymalnie odporny na zanieczyszczenia. Jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu przestrzeni powinniśmy sięgnąć po lustra na wymiar. Ich odpowiedni dobór oraz prawidłowe zawieszenie pozwoli nam zmienić optykę pomieszczenia w zakresie jego długości i szerokości, dzięki czemu będzie ono sprawiało wrażenie bardziej przestronnego i przestrzennego. Powyższej strategii nie zalecamy stosować w salach konferencyjnych, gdzie nadmiar luster może rozpraszać uczestników spotkań.