loading
Poszukując nowoczesnych i oryginalnych rozwiązań inwestorzy coraz częściej sięgają po podłogi szklane. Znajdują one zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Za ich wyborem przemawiają:
  • walory dekoracyjne,
  • trwałość,
  • oryginalność,
  • przezierność,
  • uniwersalny charakter,
  • łatwość utrzymania w czystości.
Wysoka przezierność pozwala na tworzenie niecodziennych rozwiązań. W zależności od projektu szkłem możemy przykryć całą podłogę lub wybrany jej fragment. W jakich pomieszczeniach warto założyć podłogi szklane? Gdzie będą się najlepiej prezentować? Na co zwrócić uwagę wybierając zakład szklarski?

Podłogi szklane w przestrzeniach mieszkalnych, użytkowych i komercyjnych

Trwałość i uniwersalny charakter materiału pozwala na wykorzystanie szkła w pomieszczeniach o zróżnicowanym charakterze – pomieszczeniach reprezentacyjnych, przestrzeniach sanitarnych, a także na tarasach i balkonach. Szkło na podłodze robi największe wrażenie w pomieszczeniach, w których możemy uzyskać efekt 3D. W przypadku takich realizacji przezierność materiału eksponuje dekoracyjny charakter podłogi, podczas gdy jego twardość zapewnia ochronę i decyduje o trwałości wykończenia. Wykorzystując szkło na podłodze możemy uzyskać efekt wizualny kamiennej ścieżki, jednocześnie ciesząc się komfortem użytkowania idealnie płaskiej i łatwej do utrzymania w czystości podłogi. Wspomnieliśmy już, że podłoga ze szkła największe wrażenie zrobi w pomieszczeniach, w których możemy uzyskać efekt 3D. Jeśli nie natkniemy się na ograniczenia konstrukcyjne taki efekt będzie możliwy do uzyskania praktycznie wszędzie, zarówno w budownictwie nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Może to wymagać podniesienia poziomu podłogi, przy czym już przy niewielkiej różny poziomów możemy uzyskać naprawdę interesujący efekt. Dodatkowo podłogę szklaną możemy podświetlić korzystając z technologii LED. Technologia LED oferuje praktycznie nieograniczone możliwości pracy z intensywnością oświetlenia, kolorem światła i jego koncentracją.

W jakim pomieszczeniu warto założyć podłogę ze szkła?

Podłoga szklana to oryginalny element dekoracyjny. Doskonale sprawdzi się w przypadku:
  • salonów,
  • biur i gabinetów,
  • pomieszczeń sanitarnych,
  • pomieszczeń reprezentacyjnych (hotele, restauracje, obiekty konferencyjne).
Podłoga ze szkła w głównej jadalni hotelu lub lobby to z pewnością dobry sposób na przyciągnięcie uwagi klientów i dostarczenie im zupełnie nowych wrażeń. Pod szkłem możemy wyeksponować pozostałości zabytkowych murów i systemów podłogowych (dotyczy w szczególności modernizowanych budynków), różnego rodzaju makiety i dioramy, systemy dekoracyjne, które decydują o oryginalnym charakterze danego wnętrza.

Komu zlecić wykonanie podłogi szklanej?

Realizacja podłogi szklanej to przedsięwzięcie, które warto zlecić doświadczonemu wykonawcy. Profesjonalny warsztat szklarski z pewnością poradzi sobie z przygotowaniem przeszklenia o odpowiedniej powierzchni i jego fachowym montażem. Montaż ma kluczowe znaczenie dla funkcjonalności i trwałości systemu podłogowego. Źle osadzona podłoga szklana jest narażona na uszkodzenia i przedwczesną degradację.