balustrady całoszklane, a coraz częściej także szklane podłogi. Balustrady ze szkła znajdują zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz nowoczesnych budynków. Ich głównym zadaniem jest zabezpieczenie balkonów i tarasów oraz ciągów komunikacyjnych łączących kolejne kondygnacje budynku. Planując montaż balustrad balkonowych warto rozważyć wybór różnych systemów, w tym balustrad z materiałów łączonych. Jednym z najbardziej popularnych połączeń jest szkło i stal.
Zanim odpowiemy na pytanie, czy warto montować balustrady ze szkła na balkonie spróbujemy wskazać czynniki ryzyka, na jakie będzie wyeksponowana konstrukcja. Ich znajomość, przy jednoczesnej bardzo dobrej znajomości materiału pozwoli nam wybrać najlepszy materiał na balustrady zewnętrzne.
Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe i użytkowe wyróżnia się szerokim zastosowaniem szkła. To przede wszystkim wielkopowierzchniowe przeszklenia w bryle budynku, szklane schody i Balustrada balkonowa: Na co jest narażona?
Eksploatacja materiałów wykończeniowych w aplikacjach zewnętrznych wiąże się z ekspozycją na oddziaływanie wielu różnych czynników. Balustrady balkonowe są narażone na:- niekorzystne czynniki atmosferyczne (wilgoć, zmiany temperatur, promieniowanie UV),
- zanieczyszczenia (biologiczne i cywilizacyjne),
- uszkodzenia mechaniczne (uszkodzenia wynikające z normalnego użytkowania konstrukcji, jak i potencjalnych aktów wandalizmu).
Balustrada ze szkła: Jaki model wybrać?
Zakład szklarski oferuje szeroki wybór balustrad ze szkła. To:- balustrady samonośne (tzw. balustrady całoszklane) – są w całości wykonane ze szkła, dzięki czemu prezentują się bardzo elegancko i doskonale wpisują w założenia nowoczesnego budownictwa minimalistycznego,
- balustrady na szynie – charakteryzują się łatwym montażem oraz możliwością zastosowania różnych materiałów wykończeniowych,
- balustrady w stalowej ramie – oferują mnogość dostępnych kształtów i rozmiarów, co pozwala na realizację nawet najbardziej śmiałych koncepcji, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej funkcjonalności balustrady.